Eğlen Öğren

Bizler öğrencilerin eğitim süreçlerine, öğrenme kapasitelerini geliştirerek ve onlara doğru ortamları hazırlayarak dahil olmak gerektiğini düşünüyoruz.

Her çocuğun öğrenme tarzının ve edindiği bilgileri uygulamasının farklı olduğunu biliyoruz, ancak bildiğimiz bir başka şey de başarılı bir eğitimde anahtar unsurun eğlence olduğu.

Genç Mühendisler girişiminin çıkış noktası; çocuklara fen, teknoloji, makine mühendisliği, yazılım mühendisliği ve matematik alanlarındaki komplike eğitim konuları sevdirerek öğretmek için eğlenceli öğrenme çözümleri sunmak.

 

Sarmal Öğrenme ve PMP Metodu

Sarmal Öğrenme ve PMP (Problem-Model-Proje Temelli Yaklaşım) Metodları tüm eğitim programlarımızda kullandığımız öğretme metodlarıdır.

Sarmal Öğrenme de eğitmenlerimiz bir dersin konusuna ait ilk bilgileri ve terimleri başlangıç seviyesinde, basit deneyler veya kısa hikâyeler eşliğinde anlatır. Bir sonraki adımda ise önceden anlatılan bilgiler bu kez yeni konular kapsamında daha ayrıntılı ve derinlemesine işlenir. Böylece her adımda bir öncekinden daha derine inilir.

PMP’de ise öğretilmek istenen konu ile paralel bir Problem olması ve sonrasında uygulamalı Model inşası öğrenmeyi basitleştirmekte; Proje yaklaşımı ile zaman yönetimi ve takım çalışması teşvik edilmektedir.

Neye İnanıyoruz?

Sınıf içinde klasik yöntemlerle ders anlatmak çoğu zaman yeteri kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmuyor. Oysa öğrenme arzusunun temel motivasyonu meraktır.

Bu yüzden çocukları eğitmenin, onlara kendileri ve dünya hakkında bir şeyler öğretmenin en iyi yolunun oyunlar olduğunu düşünüyoruz.

Çocuklardaki müthiş öğrenme arzusuna inanıyoruz ve sizin de buna inanmanızı istiyoruz. Yeter ki onlara doğru ortamı hazırlayın ve onlarla doğru şekilde iletişim kurun.